
Budapesten született 1978-ban. Pedagógus szülei már egész kicsi korában nagy figyelmet fordítottak gyermekük zenei nevelésére, otthonukban mindennapos volt a zenehallgatás, éneklés, énekes játék. Ági 4-5 éves korában kezdett a népzene iránt érdeklődni. Zenei tanulmányait 1985-ben kezdte a VI. kerületi Tóth Aladár Zeneiskolában, majd 1990-1996-ig Bodza Klára növendékeként tanult népi éneket a budafoki Nádasdy Kálmán Zeneiskolában. Az élő népzenével csak 18 éves korában találkozott, addig archív felvételek énekeseit, muzsikusait vagy a profi táncházas előadókat hallgatta.
A budapesti ELTE Radnóti Miklós Gimnáziumban érettségizett, majd érettségi után egy évig munkatársa volt a Pávai István - Kelemen László vezette Utolsó óra elnevezésű népzenegyűjtő programnak, melynek során számos énekes-adatközlő repertoárját rögzítette.17 évesen kezdett színpadon énekelni. Salamon Bea, a Méta együttes prímása ajánlásával került Korom Attila zenekarába. Nem sokkal később a népzenegyűjtő Kallós Zoltán hívta fel a figyelmet a fiatal énekesre. Ági az Ökrös együttes énekeseként dolgozhatott, számos sikeres koncerten, turnén bizonyított az Egyesült Államoktól Olaszországon át Kínáig. A főként erdélyi vonószenét játszó kiváló zenekar tagjai a 70-es évek végétől járták Erdélyt, a legnagyobb muzsikus mesterektől tanultak. A Besh o drom zenekar megjelenésekor új színt hozott a magyar zenei életbe, legendás klubkoncertjeit ma is sokan emlegetik. A zenekar később nemzetközi karriert futott be, Európa csaknem minden országának visszatérő vendégei. 2004-es kanadai turnéjuk egyik állomása a Montreáli Jazzfesztivál volt, itt 35 ezer ember előtt játszottak nagy sikert aratva.
Saját elképzeléseit először 2004-ben rögzítette. A Téli-nyári laboda című lemez elsősorban az óvodás, kisiskolás korosztálynak szól. A lemezen Lázár Kati Kossuth-díjas színésznő mond mesét. A zenekar tagjai Lamm Dávid (gitár), Nagy Judit (cselló), Kovács Zoltán (nagybőgő) és Dés András (ütőhangszerek). A Téli-nyári laboda nyomán készült az énekesnő gyerekműsora ének és mondókatanítással, Weöres-versekkel, tánccal, zenei-képesség fejlesztő játékokkal. A koncerten elhangzó dalok a zenekar népdalfeldolgozásai.