Turnévideóval jelentkezik a nyári koncertdömping után a Belau

Turnévideóval jelentkezik a nyári koncertdömping után a Belau

A Belau körülbelül két éve tűnt fel a magyar zenei palettán könnyed, elektronikával átitatott dalaival. A frissnek mondható projekt által megzenésített világában az elvágyódás és a reményteli hangulat találkozik aktuális elektronikus zenei alapokkal. A céljuk, hogy gondolatban olyan áhított helyekre kalauzolják hallgatóikat, ahova titkon önmaguk kívánnak eljutni. 

A Belau közel két év alatt számos sikernek örülhetett: több portálon is bekerültek az év legjobb dalai és klipjei közé, megnyerték a Klipszemle különdíját, a BBC Radio 1 is leadta egyik dalukat, valamint megnyerték a Fonogram-díjat az év elektronikus zenei albuma kategóriában. A fiatal formáció két év alatt több, mint 150 koncertet adott a legnagyobb hazai fesztiválokon és klubokban, valamint 21 különböző országban. Felléptek többet között a hollandiai Eurosonicon, az amerikai SXSW-n, a Reeperbhanon, vagy az Untold fesztiválon is. 

A Belau friss videója az elmúlt, koncertekkel teli időszakra reflektál, első lemezük turnéjának egyfajta zárásaként. A második Belau lemez előreláthatólag tavasszal lát napvilágot, a tőlük koncerteken megszokott instrumentális dalokon kívül néhány külföldi közreműködővel. Az új dalok egy különleges utazást zenésítenek meg a karibi térségében, ezt a világot szeretné a formáció még inkább átadni azoknak, akik elmennek a koncertjeikre. A zenekar az őszi időszakban folytatja a külföldi turnéját, valamint a legtöbb hazai nagyváros klubjaiban is megfordulnak majd.



vissza
webes verzió
© koncert.hu