A mormon kórus 150 év után mormontalanítja magát

A mormon kórus 150 év után mormontalanítja magát

A Mormon Tabernákulum Kórus, a világ egyik legrégebbi és legnagyobb kórusa, amely felvételek millióival dicsekedhet, bejelentette, hogy a nevéből elhagyja a mormon jelzőt.

Az elsöprő többségében mormonok lakta Utah állam fővárosában, Salt Lake Cityben tett bejelentés szerint a név mostantól Tabernákulum Kórus és Templom Téri Szimfonikus zenekar lesz, jóllehet a több száz tagot számláló énekkar továbbra is az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházához (vagyis a mormon egyházhoz) tartozik.

Különösebb magyarázat nincs a névváltoztatásra, de elemzők megjegyezték: a döntés valószínűleg illeszkedik az egyház nemrégiben kiadott új stílusbeli irányelveihez, amelyekben a hitre utalásról esik szó. Az egyház vezetői, köztük Russell Nelson elnök ugyanis a "mormon" kifejezés minél ritkább alkalmazását támogatja, helyette az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza elnevezés használatát javasolja.

Vagyis, ha az eredeti névből kiesik a "mormon", de bejön helyére az elnök által szorgalmazott név, akkor a kórus neve így hangozna: az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Tabernákulum Kórusa és Templom Téri Szimfonikus zenekara.

Csak így egyszerűen... :)

Egyébként gyönyörűen énekelnek!

 



vissza
webes verzió
© koncert.hu