Egy hír, amelyben benne van a Wellhello, de nem úgy...

Egy hír, amelyben benne van a Wellhello, de nem úgy...

Második alkalommal szervezi meg a Fair Play Napot a ProArt - Szövetség a Szerzői Jogokért. A november 16-i esemény célja bemutatni, hogy a fair zenefogyasztás közös érdekünk.

Lesz rendhagyó könnyűzenei ping-pong verseny Budaörsön, a Decathlon sportáruházban, és különböző rádiós és online megjelenések is szólnak majd a zenehallgató közönséghez. Több ismert zenekar állt az idei kampány mellé, köztük a Wellhello, a Belau, a UseMe, a Colorstar és a Leander Kills.

A Zeneipar helyzete számokban 2017 című jelentésből kiderült, hogy a zenészek többsége elsősorban nem zenei tevékenységből él: több mint 75 százalékuk számára elsősorban kikapcsolódást, feltöltődést, hivatást és küldetést jelent a zenélés. Egy jó évben átlagosan négymillió, egy rossz évben 950 ezer forintot keresnek zenei tevékenységgel. Azoknak a zenészeknek, akik ténylegesen a zenélésből élnek, jövedelmük 57 százalékát az élőzenei koncertek, fellépések adják. Ezt követik a jogdíjbevételek (20 százalék), valamint a rögzített zene értékesítéséből (fizikai vagy digitális eladások) származó bevételek (6 százalék).

Bármilyen formában fizetsz a zenéért, azzal Te magad is elismered a zenészek, alkotók munkáját, és egyben azt is lehetővé teszed, hogy tovább zenéljenek.

Bővebb információ a Fair Play Napról, az ügyet támogató zenészekről, a koncerthelyszínekről, a www.fairplayhungary.hu és a www.facebook.com/fairplayhungary oldalon.

 



vissza
webes verzió
© koncert.hu