Rod Stewart utált stúdiózni – most új albumot adott ki!

Fotó: YouTube

Sir Rod ezúttal egy olyan albumot akart készíteni, amelyek egy immáron 73 éves ember gondolatait tükrözik. (Megjegyezzük, első unokája csak hat hónappal fiatalabb a nyolcadik gyermekénél, tehát senki se számítson tőle nyugger-tempóra :) ).

A "Cold Old London" például egyviszonylag nehéz időszakra tekint vissza az életében, mielőtt 1990-ben feleségül vette Rachell Hunter modellt (2007 óta egy másik modell, Penny Lancaster  a felesége). "A zűrzavar és az ivás nem vezetett sehova" – nyilatkozta. "Nem voltam különösebben boldog, és egyre fiatalabb lányokat kaptam meg.... A dal tükrözi azt az időszakot az életemben."

Egy másik számban pedig a szülő énekel, aki aggódik a gyermekéért, pedig hát annak idején ő sem volt ártatlan bárány... Talán éppen ezért:

 

Rod Stewart azt is elmondta, utálja a stúdiózást, amikor napokra be van zárva egy sötét szobába és órákig vesznek fel például egy dobtémát... Szerencsére a technológia és a kütyük fejlődésével immáron egy szállodai szoba vagy egy koncert backstage-e is átalakulhat stúdióvá, így aztán sokkal több napfényt láthat, mint annak idején, s a dolgok is gyorsabban mennek.

Azzal is tisztában van, hogy ezekkel az új dalokkal nem fog hetekig tanyázni a toplisták élén (Mondjuk, a Didn't I. benne volt a top 10-ben a Billboard listáján, egyébként olyan igazi rodstewartos szám, nem?), nem is ez a célja, neki ez már megvolt.

Úgy érzi, s ebben a turnéi során a koncertek közönsége is megerősítette, hogy milliószámra akadnak a világban barátai: nekik írja a dalokat. Már készül is a következővel: 18 hónap múlva újabb 15 dallal akar előállni. Hajrá!

A cikk forrása

 



vissza
webes verzió
© koncert.hu