Nem Verdi, nem Mozart, hanem Dvorák Requiemjét adják elő halottak napján a Zeneakadémián

 Nem Verdi, nem Mozart, hanem Dvorák Requiemjét adják elő halottak napján a Zeneakadémián

A Requiem a cseh zeneszerző egyik főműve, amelyet karrierje csúcsán írt. Az igen nagy apparátust (szoprán, alt, tenor és basszusszóló, vegyes kar, szimfonikus zenekar és orgona) igénylő gyászmise 1891. október 9-én, Birminghamben hangzott el először a zeneszerző vezényletével. Míg Dvorák műveit általában átjárja a cseh és a szláv zene hatása, a Requiemben nem található népi vagy népi ihletésű dallam. A zeneszerző a gyászmisét nemzetek fölött álló zenével kívánta megfogalmazni.

Az esten közreműködik Balga Gabriella, Wiedemann Bernadett, Balczó Péter, Kovács István, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar, karigazgató Somos: Csaba



vissza
webes verzió
© koncert.hu