Aretha Franklin letiltotta a filmet – most bemutatják

Aretha Franklin letiltotta a filmet – most bemutatják

A Los Angeles-i Watts negyed baptista templomában rögzített filmet nem is akárki: Sydney Pollack vette fel még 1972-ben – írja a történelmi magazin.

Valójában senki sem érti, miért tiltakozott az énekesnő a film bemutatása ellen – az ügyvédei arra hivatkoztak, hogy a koncertfilm bemutatása az egész koncert megismétlése lenne, ehhez pedig Franklin jóváhagyása szükséges, amit ő nem csak nem adott meg, de be is perelte az alkotókat. Az első kópia esetén még érthető volt az ellenállás, mert nem sikerült túl jól a hangfelvétel, de ezt később orvosolták.

Most, úgy tűnik, az örökösök feloldották a tiltást, és a novemberi dokumentumfilm-szemlén még ebben az évben a nézők elé kerül a film, ami ily módon el is indulhat az Oscar-díjra jelölésért.

Erős lesz a mezőny... ha csak a zenés filmek palettáját nézzük.



vissza
webes verzió
© koncert.hu