Károly herceg születésnapi buliján húzta Pál István Szalonna és bandája

Fotó: Szalonna és Bandája (FB)

A népzenész elmondta, negyedszer játszottak a brit királyi család előtt, 10 évvel ezelőtt felléptek Károly herceg 60. születésnapján is. Mint fogalmazott, a királyi család nagyon kedveli, és minden alkalommal külön kéri a magyar népzenét. Felidézte: az egyik alkalommal Margaret Thatcher volt brit miniszterelnök azzal dicsérte a fellépésüket, hogy a zenéjük olyan mint a magyar nép; benne van a magyarok szíve-lelke.

Pál István Szalonna kitért arra is: nemrégiben jelent meg Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackákkal közös Mindenek szerelme című lemezük, amelynek az újdonságát a költészet és a zene egysége adja. Mivel erről az albumról egyelőre nem találtunk megjelenést, itt egy szigetes videó:

 



vissza
webes verzió
© koncert.hu