Király Linda ismét magyarul énekel

Király Linda ismét magyarul énekel

„Az elmúlt években sokat ingáztam az Egyesült Államok és Budapest között, de az ünnepekre mindig hazahúz a szívem, mivel itt élnek a szeretteim, és Magyarország a hazám. Egyértelmű volt, hogy emiatt az elszakíthatatlan kötelék miatt ezúttal – 2003 óta először – magyarul szeretnék énekelni" – mesélte a felvételről az előadó.

 A dalt Budapesten rögzítették, emiatt Linda ezúttal már hetekkel az ünnepek előtt hazautazott.

„A karácsony a kedvenc ünnepem. Ilyenkor hálát adok mindenért és mindenkiért, amim és akim van. A dalszövegben is ezt akartuk átadni, hogy ha olyanok vesznek körül, akiket szeretsz, akkor nem kell semmi más, mert már mindened megvan."

Király Linda a tanulmányait zenei iskolában folytatta. 2003-ban felkérték az Andrew Lloyd Webber által írt „Az operaház fantomja" című musical főszerepére – két és fél éven át alakította a zenés darab Christine-jét.Olyan producerekkel dolgozott együtt, mint Mousse T., Rodney Jerkins, Diane Warren,  Denzel Foster vagy Presser Gábor, akivel első magyar felvételét, a „Szerelem utolsó vérig" című slágert készítette.

Nem csak énekesként, de dalszerzőként is sikereket könyvelhetett el, a Bob Sinclarnek írt Groupie című száma heteken át vezette a hazai és nemzetközi slágerlistákat, Eric Benettel közös, „Iminluvwichoo" című számukat pedig két kategóriában is Grammy-díjra jelölték. 



vissza
webes verzió
© koncert.hu