Caramel, Rúzsa Magdi és Vastag Csaba sütit árulnak a Bazilikánál vasárnap

A fotó illusztráció

Egész nap fi­nomabbnál finomabb sütiket fognak árusítani, a befolyt összegből pedig az alapítvány szeretné létrehozni az első Autista Krízis Házat és Oktatási Központot, amely az autizmussal élőknek nyújtana segítséget krízishelyzetben.

Molnár Ferenc Caramel személyes érintettsége okán is szívesen vállalta el a felkérést: testközelből is ismeri, milyen együtt élni ez­zel az állapottal, ugyanis 21 éves öccse, Barna autista.

"Szívesen állok ilyen kezdeményezések mellé, hi­szem, hogy egy is­mert embernek a jó ügyekért kötelessége harcolni. A jótékonykodás több okból fontos ne­kem, például azért is, mert rossz körülmények között nőttem fel. Sosem szégyelltem a származásomat, és azt, hogy tudom, mi a nélkülözés, vagy mivel jár, ha eltérsz az átlagtól. Nekem a szorgalmam és az istenhitem segített kitörni ebből. Az autizmus szintén szívügyem, mert családilag is érintett vagyok, ismerem a betegséggel járó kihívásokat. Fontos lenne felhívni a figyelmet arra, hogy az autista emberek is a társadalmunk fontos és megbecsült tagjai, akik ugyanúgy sze­retnek és keresik a szépet, mint mi"mondta a Blikknek az énekes.

 



vissza
webes verzió
© koncert.hu