Balett-táncosokkal turnézik a Honeybeast

 Balett-táncosokkal turnézik a Honeybeast

Turnéállomások
02.08 19:00 Győr
03.01 19:00 Miskolc
03.02 19:00 Pécs
03.03 19:00 Szeged
03.05 19:00 Kecskemét
03.18 19:00 Debrecen
03.21 19:00 Veszprém
03.23 19:00 Békéscsaba
04.06 19:00 Kaposvár

A Legyen tánc! című, a nemzetközi hírű Szegedi Kortárs Balett táncosaival színpadra állított, a popzenét és kortárs balettet ötvöző produkciót először Győrött láthatjuk február 8-án, de szerepelnek majd többek között Pécsett, Debrecenben, Kaposváron és természetesen a Szegedi Nemzeti Színházban – összesen tíz állomáson országszerte.

„Az Aréna után akartunk valami újat csinálni, és eszünkbe jutott, hogy a szimfonikusokat követően miért ne lehetne a következő lépés a tánc?  A zenei mondanivaló mélyítésére és a produkció izgalmasabbá tételére nincs jobb út, mint ha összehozunk különböző művészeti ágakat. Körülbelül tizenöt éve rajongója vagyok Juronics Tamás munkásságának, és mivel mi is szegediek vagyunk, adta magát, hogy megkeressük a Szegedi Kortárs Balettet a közös projekt ötletével. A társulat elsőre nyitottsággal fogadott minket. Könnyűzenével már foglalkoztak előttünk, de kifejezetten poppal még nem. Nagyon motiváló lesz mind a két fél számára a közös munka, ráadásul úgy tudjuk, hogy a popzene és a kortárs tánc társítására nem sok példa van itthon" – mesélte az ötlet születéséről Bencsik-Kovács Zoltán, az együttes szerzője, gitárosa.

A produkció szoros együttműködés eredménye lesz: a társulat már meg is kapta a dalok listáját, melyből kiválasztják a tánc koreográfiához legalkalmasabb darabokat. A turné végén a zenekar visszatér a klubéletbe, amit március 22-én egy óriási Barba Negra bulival nyitnak meg Budapesten.

 

 



vissza
webes verzió
© koncert.hu