A karácsonyi depi ellen

Fotó: Pexels.com

A szakember azt is mondta: ha valaki úgy érzi, hogy csak akkor értékes, ha párja, gyereke van, akkor "prés alá kerül", és hétköznapi értelemben vett depressziós, szorongásos tüneteket produkál. Ebben a folyamatban az egyedülálló irreálisan értékeli magát, ezért védekezésként falat húz maga köré – fogalmazott.

Nem számít, ha valakinek nem az a legnagyobb gondja, hogy műfenyő vagy igazi, hogy TÉNYLEG azonnal puha-e a mézeskalács vagy ölni lehet vele, és hogy feltúrta-e a boltokat – persze, téli kabátban és izzadva, mint a ló – a LEGMEGFELELŐBB ajándék után.

A pszichológus is hangsúlyozta: a karácsony nemcsak a családok, hanem

minden olyan ember ünnepe, aki annak részese szeretne lenni.

Nos, bizonyítékként, hogy nem mindenki merül el  ̶t̶ö̶k̶i̶g̶  nyakig a mézes (kalács) mázban, itt van egyből három klip, amelyekről nem mondható el, hogy  – szövegükben/képi világukban/címükben – a bazinagynagy karácsonyi szeretetfazékból merítenének :)

Elsőnek például a Zaporozsec év elején megjelent, Pixelek című albumáról a következő dal, amelyben végig tombol egy túlpörgött, stresszes időszak feszültsége, amikor már minden húr túlfeszül és a legkisebb szikra is berobbantja a tüzet... Legközelebb február 9-re készül újdonságokkal a zenekar, amiket Budapesten az Akvárium Klubban mutat majd be.

 

Ennél a klipnél már hangosan felröhögtünk, mert olyan kontrasztot képez a médiumok által sugárzott mostani képpel, hogy az már egyenesen jó. Legutóbb egyébként a Nagy Gyula-emlékesten láttuk a fiúkat. 

 

És hát ez sem az a kifejezett karácsonyi nóta... A 2019 májusára tervezett korongon előre láthatólag 10 új szerzemény kap helyet, a címadó dalhoz pedig ez a videóklip készült. A dal egyébként a Rock FM-en debütált, de efféle eseményekre már csak egy darabig van már lehetőség...

 

Szóval, kitartás minden egyedülállónak és társas magányban élőnek: egyrészt mindjárt elmúlik, másrészt a rock segít, ha hagyjátok!  A rumos teáról nem is beszélve...



vissza
webes verzió
© koncert.hu